• Motif çevirerek elde edilen krep örgüsü

  MOTİFİ SOLA ÇEVİREREK ELDE EDİLEN KREP ÖRGÜSÜ

  Motifi sola çevirerek krep örgü çizimi için motif sağ, alt köşedeki alan içine yerleştirilir. Sonraki alanlara ise üstündeki alandan başlanarak 90 derecelik açılarla sola döndürülüp yerleştirilmesiyle örgü tamamlanır.

  Örnek

  krep11

  krep12

  1-Öncelikle motifin rapor içerisinde bulunması gereken çözgü tel sayısı 5 tel atkı tel sayısı 5 tel olmak üzere, yukarıda verilen motif düzenine göre, motifin sola çevrilerek elde edilecek olan krep örgüsünün Rapor içerisinde bulunan çözgü ve atkı tel sayısı hesaplanır.

  krep11a

  krep11b

  2-Motifi sola çevirerek krep örgüsünün çizilir.

  krep13

  krep14

  3-Tahar ve Armürü

  krep15

  4- Çözgü ve atkı kesitlerinin çizilmesi

  krep16

  MOTİFİ SAĞA ÇEVİREREK ELDE EDİLEN KREP ÖRGÜSÜ

  Verilmiş olan motif raporunun, atkı ve çözgü istikametinde bir rapor artırılması sonucu, motif raporu ölçüsünde dört eşit alana sahip kare bir yapı elde edilir. Elde edilen bu alanlardan ilk bölüme motif yerleştirilir. Diğer bölümlere ise motif 90 derece sağa ya da sola çevrilmek suretiyle yerleştirilerek örgü tamamlanır.

  Motifi sağa çevirerek krep örgü çizimi için motif, sol alt köşedeki alan içine yerleştirilir. Sonraki alanlara ise üstündeki alandan başlanarak 90 derecelik açılarla sağa döndürülüp yerleştirilmesiyle örgü tamamlanır.

  Örnek

  krep17

  krep18

  1-Öncelikle motifin rapor içerisinde bulunması gereken çözgü tel sayısı 6 tel atkı tel sayısı 6 tel olmak üzere, yukarıda verilen motif düzenine göre, motifin sağa çevrilerek elde edilecek olan krep örgüsünün Rapor içerisinde bulunan çözgü ve atkı tel sayısı hesaplanır.

  krep19

  krep20

  2-Motifi sağa çevirerek krep örgüsünün çizilir.

  krep21

  krep22

  3-Tahar ve Armürü

  krep23

  4- Çözgü ve atkı kesitlerinin çizilmesi

  krep24

   

  Yazan %PM, %06 %576 %2018 %15:%May in Desen Okunma 833 defa
Krep Örgüsü